Sensata-Airpax IEGHF66-1-72-40.0-A-21-V
Part No.:
IEGHF66-1-72-40.0-A-21-V
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IEGHF66-1-72-40.0-A-21-V.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Comments
IEGHF66-1-72-40.0-A-21-V Specifications
Product Status:
Obsolete
Current Rating (Amps):
40A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V