Sensata-Airpax IELB1-1-52F-60.0-1-01
Part No.:
IELB1-1-52F-60.0-1-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IELB1-1-52F-60.0-1-01.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Comments
IELB1-1-52F-60.0-1-01 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IEL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
60A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V