Sensata-Airpax IELBXK1-1REC4-51-100.-A-M2-V
Part No.:
IELBXK1-1REC4-51-100.-A-M2-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IELBXK1-1REC4-51-100.-A-M2-V.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Comments
IELBXK1-1REC4-51-100.-A-M2-V Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IEL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
100A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V