ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S16400D-6TLI-TR
Part No.:
IS42S16400D-6TLI-TR
Package:
54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IS42S16400D-6TLI-TR.pdf
Description:
IC DRAM 64MBIT PAR 54TSOP II
Comments
IS42S16400D-6TLI-TR Specifications
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Memory Organization:
4M x 16
Clock Frequency:
166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
5 ns
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)