ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S16400D-7TI-TR
Part No.:
IS42S16400D-7TI-TR
Package:
54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IS42S16400D-7TI-TR.pdf
Description:
IC DRAM 64MBIT PAR 54TSOP II
Comments
IS42S16400D-7TI-TR Specifications
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Programmable:
Not Verified
Memory Size:
64Mbit
Memory Organization:
4M x 16
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
143 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
5.4 ns
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)