ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S32200L-5TL
Part No.:
IS42S32200L-5TL
Package:
86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IS42S32200L-5TL.pdf
Description:
IC DRAM 64MBIT PAR 86TSOP II
Comments
IS42S32200L-5TL Specifications
Package/Case:
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Memory Size:
64Mbit
Memory Organization:
2M x 32
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
4.8 ns
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)