ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S32400F-6TL-TR
Part No.:
IS42S32400F-6TL-TR
Package:
86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IS42S32400F-6TL-TR.pdf
Description:
IC DRAM 128MBIT PAR 86TSOP II
Comments
IS42S32400F-6TL-TR Specifications
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Memory Size:
128Mbit
Memory Organization:
4M x 32
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
166 MHz
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)