ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS42S32400J-7TLI
Part No.:
IS42S32400J-7TLI
Manufacturer:
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Category:
Memory
Package:
86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IS42S32400J-7TLI.pdf
Description:
IC DRAM 128MBIT PAR 86TSOP II
Comments
IS42S32400J-7TLI Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
DRAM
Technology:
SDRAM
Memory Size:
128Mbit
Memory Organization:
4M x 32
Memory Interface:
LVTTL
Clock Frequency:
143 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
5.4 ns
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)