ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS43R86400F-5TL-TR
Part No.:
IS43R86400F-5TL-TR
Manufacturer:
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Category:
Memory
Package:
66-TSSOP (0.400", 10.16mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IS43R86400F-5TL-TR.pdf
Comments
IS43R86400F-5TL-TR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
DRAM
Technology:
SDRAM - DDR
Memory Size:
512Mbit
Memory Organization:
64M x 8
Memory Interface:
SSTL_2
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
15ns
Access Time:
700 ps
Voltage - Supply:
2.3V ~ 2.7V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)