ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS62WVS5128GALL-30NLI-TR
Part No.:
IS62WVS5128GALL-30NLI-TR
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IS62WVS5128GALL-30NLI-TR.pdf
Description:
IC SRAM 4MBIT SPI/QUAD 8SOP
Comments
IS62WVS5128GALL-30NLI-TR Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology:
SRAM - Synchronous
Memory Size:
4Mbit
Memory Organization:
512K x 8
Memory Interface:
SPI - Quad I/O, SDI
Clock Frequency:
30 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
23 ns
Voltage - Supply:
1.65V ~ 2.2V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)