ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS62WVS5128GBLL-45NLI-TR
Part No.:
IS62WVS5128GBLL-45NLI-TR
Manufacturer:
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Category:
Memory
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IS62WVS5128GBLL-45NLI-TR.pdf
Description:
IC SRAM 4MBIT SPI/QUAD 8SOIC
Comments
IS62WVS5128GBLL-45NLI-TR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Programmable:
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Synchronous
Memory Size:
4Mbit
Memory Organization:
512K x 8
Memory Interface:
SPI - Quad I/O, SDI
Clock Frequency:
45 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
15 ns
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)