ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS65C1024AL-45QLA3-TR
Part No.:
IS65C1024AL-45QLA3-TR
Package:
32-SOIC (0.445", 11.30mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IS65C1024AL-45QLA3-TR.pdf
Description:
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32SOP
Comments
IS65C1024AL-45QLA3-TR Specifications
Package/Case:
Programmable:
Not Verified
Technology:
SRAM - Asynchronous
Memory Size:
1Mbit
Memory Organization:
128K x 8
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
Write Cycle Time - Word, Page:
45ns
Access Time:
45 ns
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)