ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS65C1024AL-45TLA3-TR
Part No.:
IS65C1024AL-45TLA3-TR
Package:
32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IS65C1024AL-45TLA3-TR.pdf
Description:
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32TSOP I
Comments
IS65C1024AL-45TLA3-TR Specifications
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Programmable:
Not Verified
Technology:
SRAM - Asynchronous
Memory Size:
1Mbit
Memory Organization:
128K x 8
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
Write Cycle Time - Word, Page:
45ns
Access Time:
45 ns
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)