ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS66WVH16M8DBLL-100B1LI-TR
Part No.:
IS66WVH16M8DBLL-100B1LI-TR
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IS66WVH16M8DBLL-100B1LI-TR.pdf
Description:
128MB, HYPERRAM, 16MBX8, 3.0V, 1
Comments
IS66WVH16M8DBLL-100B1LI-TR Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
128Mbit
Memory Organization:
16M x 8
Memory Interface:
HyperBus
Clock Frequency:
100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
40ns
Access Time:
40 ns
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)