ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS66WVH8M8DBLL-100B1LI-TR
Part No.:
IS66WVH8M8DBLL-100B1LI-TR
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IS66WVH8M8DBLL-100B1LI-TR.pdf
Description:
IC PSRAM 64MBIT HYPERBUS 24TFBGA
Comments
IS66WVH8M8DBLL-100B1LI-TR Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
64Mbit
Memory Organization:
8M x 8
Memory Interface:
HyperBus
Clock Frequency:
100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
40ns
Access Time:
40 ns
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.95V, 2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)