ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS66WVH8M8FBLL-166B1LI
Part No.:
IS66WVH8M8FBLL-166B1LI
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IS66WVH8M8FBLL-166B1LI.pdf
Description:
64MB, HYPERRAM, 8MBX8, 3.0V, 166
Comments
IS66WVH8M8FBLL-166B1LI Specifications
Packaging:
Tray
Memory Size:
64Mbit
Memory Organization:
8M x 8
Memory Interface:
HyperBus
Clock Frequency:
166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
36ns
Access Time:
36 ns
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C (TA)