ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS66WVO16M8DBLL-133BLI-TR
Part No.:
IS66WVO16M8DBLL-133BLI-TR
Comments
IS66WVO16M8DBLL-133BLI-TR Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
128Mbit
Memory Organization:
16M x 8
Memory Interface:
SPI - Octal I/O
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
37.5ns
Access Time:
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)