ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS66WVO8M8FALL-200BLI
Part No.:
IS66WVO8M8FALL-200BLI
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IS66WVO8M8FALL-200BLI.pdf
Description:
64MB, OCTALRAM, 8MBX8, 1.8V, 200
Comments
IS66WVO8M8FALL-200BLI Specifications
Packaging:
Tray
Memory Size:
64Mbit
Memory Organization:
8M x 8
Memory Interface:
SPI - Octal I/O
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
35ns
Access Time:
5 ns
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.95V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)