APEM Inc. ISR3Z1AD7/100
Part No.:
ISR3Z1AD7/100
Description:
PUSHBUTTON SWITCH FD DBLE ICON
Comments
ISR3Z1AD7/100 Specifications
Current Rating (Amps):
400mA (AC), 100mA (DC)
Voltage Rating - AC:
32 V
Voltage Rating - DC:
48 V
Actuator Type:
Round, Button, Domed
Actuator Marking:
Color - Actuator/Cap:
White
Termination Style:
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 13.60mm Dia
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C