Sensata-Airpax IUG11-1-61F-15.0-91
Part No.:
IUG11-1-61F-15.0-91
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IUG11-1-61F-15.0-91.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Comments
IUG11-1-61F-15.0-91 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IUG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V