Sensata-Airpax IUG66-1-51-40.0-A-01
Part No.:
IUG66-1-51-40.0-A-01
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IUG66-1-51-40.0-A-01.pdf
Comments
IUG66-1-51-40.0-A-01 Specifications
Current Rating (Amps):
40A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V