Sensata-Airpax IUGH11-1-61F-15.0-C-01
Part No.:
IUGH11-1-61F-15.0-C-01
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IUGH11-1-61F-15.0-C-01.pdf
Comments
IUGH11-1-61F-15.0-C-01 Specifications
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating - AC:
277 V
Voltage Rating - DC:
80 V