Sensata-Airpax IUGH66-1-51-30.0-01
Part No.:
IUGH66-1-51-30.0-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IUGH66-1-51-30.0-01.pdf
Description:
CIR BRKR, HYDMAG, 1 PL, 250VAC,1
Comments
IUGH66-1-51-30.0-01 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IUG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V