Sensata-Airpax IUGH66-1-61-20.0-C-01
Part No.:
IUGH66-1-61-20.0-C-01
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IUGH66-1-61-20.0-C-01.pdf
Comments
IUGH66-1-61-20.0-C-01 Specifications
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
277 V
Voltage Rating - DC:
80 V