Sensata-Airpax IUGH66-1-65-20.0-91
Part No.:
IUGH66-1-65-20.0-91
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IUGH66-1-65-20.0-91.pdf
Comments
IUGH66-1-65-20.0-91 Specifications
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V