Sensata-Airpax IULK1-1REC4-53F-80.0-01
Part No.:
IULK1-1REC4-53F-80.0-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.IULK1-1REC4-53F-80.0-01.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Comments
IULK1-1REC4-53F-80.0-01 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IUL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
80A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
80 V