KYOCERA AVX KT7050A20000KAW33TAD
Part No.:
KT7050A20000KAW33TAD
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Oscillators
Package:
8-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ CMOS
Comments
KT7050A20000KAW33TAD Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KT7050
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
20 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±280ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
5mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)