STMicroelectronics L78L10CD13TR
Part No.:
L78L10CD13TR
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.L78L10CD13TR.pdf
Description:
IC REG LINEAR 10V 100MA 8SO
Comments
L78L10CD13TR Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output (Min/Fixed):
10V
Current - Output:
100mA
Current - Quiescent (Iq):
5.5 mA
Current - Supply (Max):
6 mA
PSRR:
45dB (120Hz)
Operating Temperature:
0°C ~ 125°C