IDEC LBW6ML-M1T24W
Part No.:
LBW6ML-M1T24W
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LBW6ML-M1T24W.pdf
Description:
LBW FLUSH ILLD PB MOME. WHITE
Comments
LBW6ML-M1T24W Specifications
Switch Function:
On-Mom
Current Rating (Amps):
100mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
125 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Illumination Voltage (Nominal):
24 VAC/DC
Termination Style:
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 22.30mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 55°C