IDEC LBW7L-M1T24S
Part No.:
LBW7L-M1T24S
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LBW7L-M1T24S.pdf
Description:
LBW FLUSH ILLD PB MOME. BLUE
Comments
LBW7L-M1T24S Specifications
Switch Function:
On-Mom
Current Rating (Amps):
100mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
125 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Color - Actuator/Cap:
Clear
Illumination Type, Color:
LED, Blue
Illumination Voltage (Nominal):
24 VAC/DC
Termination Style:
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Panel Cutout Dimensions:
Square - 22.50mm x 22.50mm
Operating Temperature:
-25°C ~ 55°C