IDEC LBW7L-M1T24VPW
Part No.:
LBW7L-M1T24VPW
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LBW7L-M1T24VPW.pdf
Description:
LBW FLUSH ILLD PB MOME. PW
Comments
LBW7L-M1T24VPW Specifications
Switch Function:
On-Mom
Current Rating (Amps):
100mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
125 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Color - Actuator/Cap:
White
Illumination Type, Color:
LED, White
Illumination Voltage (Nominal):
24 VAC/DC
Termination Style:
PC Pin
Panel Cutout Dimensions:
Square - 22.50mm x 22.50mm
Operating Temperature:
-25°C ~ 55°C