IDEC LBW7ML-M1T24VW
Part No.:
LBW7ML-M1T24VW
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LBW7ML-M1T24VW.pdf
Description:
LBW FLUSH ILLD PB MOME. WHITE
Comments
LBW7ML-M1T24VW Specifications
Switch Function:
On-Mom
Current Rating (Amps):
100mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
125 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Illumination Voltage (Nominal):
24 VAC/DC
Termination Style:
PC Pin
Panel Cutout Dimensions:
Square - 22.50mm x 22.50mm
Operating Temperature:
-25°C ~ 55°C