Diotec Semiconductor LDI8119-2.5EN
Part No.:
LDI8119-2.5EN
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LDI8119-2.5EN.pdf
Description:
VR SOT-23-5 18V 2.475V 2.525V
Comments
LDI8119-2.5EN Specifications
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.22V @ 100mA
Current - Output:
500mA
Current - Quiescent (Iq):
3.6 µA
Current - Supply (Max):
3.6 µA
PSRR:
80dB ~ 45dB (100Hz ~ 10kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)