Diotec Semiconductor LDI8233-3.3EN
Part No.:
LDI8233-3.3EN
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LDI8233-3.3EN.pdf
Description:
VR SOT-23-5 40V 3.564V 3.636V
Comments
LDI8233-3.3EN Specifications
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max):
40V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.2V @ 100mA
Current - Output:
100mA
Current - Quiescent (Iq):
6 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
61dB ~ 45dB (1kHz ~ 10kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)