Sensata-Airpax LELK1-1REC4-30326-80
Part No.:
LELK1-1REC4-30326-80
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LELK1-1REC4-30326-80.pdf
Description:
CIR BRKR 80A 240VAC 80VDC
Comments
LELK1-1REC4-30326-80 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
LEL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
80A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
80 V