Texas Instruments LM3S1J11-IQC50-C0T
Part No.:
LM3S1J11-IQC50-C0T
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LM3S1J11-IQC50-C0T.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP
Comments
LM3S1J11-IQC50-C0T Specifications
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Programmable:
Not Verified
Speed:
50MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
67
Program Memory Size:
128KB (128K x 8)
RAM Size:
20K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.08V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)