Texas Instruments LM3S1J11-IQC50-C1T
Part No.:
LM3S1J11-IQC50-C1T
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LM3S1J11-IQC50-C1T.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP
Comments
LM3S1J11-IQC50-C1T Specifications
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
50MHz
Number of I/O:
67
Program Memory Size:
128KB (128K x 8)
RAM Size:
20K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.08V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)