Texas Instruments LM3S1J16-IQR50-C1
Part No.:
LM3S1J16-IQR50-C1
Package:
64-LQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LM3S1J16-IQR50-C1.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
Comments
LM3S1J16-IQR50-C1 Specifications
Package/Case:
64-LQFP
Packaging:
Tray
Speed:
50MHz
Number of I/O:
33
Program Memory Size:
128KB (128K x 8)
RAM Size:
20K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.08V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)