Texas Instruments LM3S1N11-IQC50-C1
Part No.:
LM3S1N11-IQC50-C1
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LM3S1N11-IQC50-C1.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP
Comments
LM3S1N11-IQC50-C1 Specifications
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Tray
Speed:
50MHz
Number of I/O:
67
Program Memory Size:
64KB (64K x 8)
RAM Size:
12K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.08V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)