Texas Instruments LM3S2671-IQR50-A0
Part No.:
LM3S2671-IQR50-A0
Package:
64-LQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LM3S2671-IQR50-A0.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
Comments
LM3S2671-IQR50-A0 Specifications
Package/Case:
64-LQFP
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Speed:
50MHz
Connectivity:
CANbus, I2C, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
33
Program Memory Size:
128KB (128K x 8)
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.25V ~ 2.75V
Data Converters:
A/D 4x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)