Texas Instruments LM3S617-EQN50-C2T
Part No.:
LM3S617-EQN50-C2T
Package:
48-LQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LM3S617-EQN50-C2T.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP
Comments
LM3S617-EQN50-C2T Specifications
Package/Case:
48-LQFP
Series:
Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 600
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Programmable:
Not Verified
Speed:
50MHz
Connectivity:
Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Number of I/O:
30
Program Memory Size:
32KB (32K x 8)
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 6x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)