Texas Instruments LM3S618-EQN50-C2
Part No.:
LM3S618-EQN50-C2
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LM3S618-EQN50-C2.pdf
Comments
LM3S618-EQN50-C2 Specifications
Speed:
50MHz
Connectivity:
Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART
Number of I/O:
30
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 6x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)