Texas Instruments LM3S817-EQN50-C2
Part No.:
LM3S817-EQN50-C2
Package:
48-LQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LM3S817-EQN50-C2.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP
Comments
LM3S817-EQN50-C2 Specifications
Package/Case:
48-LQFP
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Speed:
50MHz
Connectivity:
Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Number of I/O:
30
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 6x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)