Texas Instruments LMK61E0-155M52SIAT
Part No.:
LMK61E0-155M52SIAT
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD Module
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LMK61E0-155M52SIAT.pdf
Description:
SILIC OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
Comments
LMK61E0-155M52SIAT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Texas Instruments
Series:
LMK61XX
Package/Case:
6-SMD Module
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Silicon
Type:
XO (Standard)
Frequency:
155.52 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
208mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-QFM (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.045" (1.15mm)