Texas Instruments LP5900TLX-2.2/NOPB
Part No.:
LP5900TLX-2.2/NOPB
Package:
4-WFBGA, DSBGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LP5900TLX-2.2/NOPB.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.2V 150MA 4DSBGA
Comments
LP5900TLX-2.2/NOPB Specifications
Package/Case:
4-WFBGA, DSBGA
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.2V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.15V @ 150mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
85dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C