Connor Winfield M100F-012.8M
Part No.:
M100F-012.8M
Manufacturer:
Connor Winfield
Category:
Oscillators
Package:
8-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.M100F-012.8M.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 12.8000MHZ LVCMOS
Comments
M100F-012.8M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Connor Winfield
Series:
M100
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
12.8 MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±100ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3.3mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)