Vishay Sprague M39003/01-5048/TR
Part No.:
M39003/01-5048/TR
Description:
CAP TANT 39UF 5% 35V AXIAL
Comments
M39003/01-5048/TR Specifications
Series:
CSR13
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
39 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Manufacturer Size Code:
D
Failure Rate:
M (1%)