Vishay Sprague M39003/01-8254
Part No.:
M39003/01-8254
Description:
CAP TANT 0.39UF 5% 75V AXIAL
Comments
M39003/01-8254 Specifications
Series:
CSR13
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.39 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
75 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Manufacturer Size Code:
A
Failure Rate:
D (0.001%)