Vishay Sprague M39003/03-3037/TR
Part No.:
M39003/03-3037/TR
Description:
CAP TANT 39UF 10% 15V AXIAL
Comments
M39003/03-3037/TR Specifications
Series:
CSR23
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
39 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
15 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Manufacturer Size Code:
B
Failure Rate:
C (0.01%)