NKK Switches MBN12SS2W30-CC
Part No.:
MBN12SS2W30-CC
Comments
MBN12SS2W30-CC Specifications
Current Rating (Amps):
3A (AC), 2A (DC)
Voltage Rating - AC:
125 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Color - Actuator/Cap:
Red
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C